angle-left null Úrad pristúpil k tvrdým krokom, nelegálne kvízomaty zapečatil už v dvoch mestách
Tlačová správa

Bratislava, 3.12.2019 - Ďalšia akcia Úradu pre reguláciu hazardných hier odhalila, že aj napriek zákazu vydanému úradom v polovici novembra, sú v niektorých mestách na Slovensku kvízomaty stále prevádzkované.

Prevádzkovanie nelegálnych hier sa potvrdilo v mestách Šamorín a Vráble. „Pri výkone dozornej činnosti bolo zistených v jednej prevádzke až 10 kusov technických zariadení, tzv. kvízomatov, ktoré boli prevádzkované bez právoplatnej licencie,“ uviedol Marek Lendacký, generálny riaditeľ úradu.

Zamestnanci úradu na mieste okamžite prístroje zapečatili, aby tak zabránili ďalšiemu šíreniu nelegálneho hazardu. V prípade kvízomatov totiž ide o hazardné hry, na ktorých prevádzkovanie musia byť vydané licencie.

Zákaz prevádzkovania kvízomatov vydal úrad ešte v polovici novembra po tom, ako sa potvrdilo, že v pohostinstvách a reštauračných zariadeniach po celom Slovensku sú prevádzkované kvízomaty bez udelenej licencie. Úrad vtedy vyzval spoločnosti, ktoré tieto hazardné hry na Slovensku prevádzkovali, aby do 24 hodín odpojili všetky zariadenia zo sietí. Zároveň vyzval prevádzkovateľov samotných pohostinstiev, aby nenapomáhali šíreniu nelegálnej činnosti a vo svojich prevádzkach nepovoľovali hranie na týchto zariadeniach.

„Chceli by sme opätovne zdôrazniť, že kvízomaty sú hazardnými hrami a za ich nelegálne prevádzkovanie v pohostinstvách a reštauračných zariadeniach hrozí fyzickým osobám pokuta vo výške od 20 000 do 250 000 eur, právnickým osobám od 20 000 do 500 000 eur,“ doplnil Lendacký.

Úrad pre reguláciu hazardných hier vedie boj voči kvízomatom už dlhodobo. Akcia v mestách Šamorín a Vráble nebola posledná, úrad plánuje kontrolovať aj ďalšie obce a mestá. Týmito aktivitami chce úrad  definitívne zastaviť ilegálny hazard na Slovensku.
 

Vytvorené : 03.12.2019
Naposledy upravené : 03.12.2019