Aktuality

Úrad zakročil voči nelegálnym kvízomatom

Tlačová správa

Bratislava, 14. november 2019 - Rozsiahly zásah Úradu pre reguláciu hazardných hier zdokumentoval množstvo nelegálnych zariadení, tzv. kvízomatov, ktoré boli prevádzkované bez udelenej licencie v krčmách alebo reštauračných zariadeniach po celom Slovensku.

Dozornú akciu vykonal úrad v priebehu októbra a novembra vo viac ako 200 zariadeniach po celom Slovensku. Zameraná bola špecificky na prevádzkovanie tzv. kvízomatov a podobných hier. Úrad k dnešnému dňu zdokumentoval takmer 400 takýchto zariadení.

„Išlo nám o získanie jednoznačných dôkazov, že tieto zariadenia sú prevádzkované mimo herní. Výsledky dozoru potvrdili existenciu týchto zariadení a aj to, že sú prevádzkované bez licencie,“ povedal riaditeľ úradu Marek Lendacký. Navyše, akcia odhalila, že ide o sieť subjektov z viacerých krajín, vrátane krajín mimo EÚ ako Bosna a Hercegovina či Singapur.

Úrad následne vyzval spoločnosti, ktoré prevádzkujú tieto hazardné hry, aby najneskôr do 24 hodín ukončili túto nelegálnu činnosť. Regulačný úrad bude pokračovať v kontrolách, pozrie sa aj do ďalších miest a obcí. „Chceli by sme upozorniť, že vysoké pokuty nehrozia len samotným prevádzkovateľom týchto nelegálnych hazardných hier, ale aj vlastníkom tých pohostinstiev, v ktorých sa tieto zariadenia nachádzajú,“ povedal Lendacký. Fyzickým osobám napomáhajúcim prevádzkovaniu nelegálnych hazardných hier v takom prípade hrozí pokuta vo výške od 20 000 do 250 000 eur, právnickým osobám od 20 000 do 500 000 eur.

Podstata tzv. kvízomatov spočíva v tom, že sa navonok javia ako zariadenia určené na vedomostnú súťaž alebo súťaž zručností hráča. Vo svojej podstate však ide o zariadenia umožňujúce hranie hazardných hier, čím sa obchádzajú ustanovenia zákona o hazardných hrách.

Vytvorené : 14.11.2019
Upravené : 14.11.2019