null Akcia v Šali odhalila nové typy kvízomatov

Tlačová správa

Bratislava, 2.12.2020 – Úrad pre reguláciu hazardných hier včera (1.12.2020) zasahoval v meste Šaľa. V jednej z nelegálnych herní zaistil až 10 ks tzv. kvízomatov. Medzi týmito zariadeniami sa nachádzali aj prístroje s pozmeneným typom nelegálnych herných softérov, ktoré úrad eviduje na trhu prvýkrát.

Ide o technické zariadenia s názvom Futura Deluxe a Futura Logic Show, ktoré však podobne ako iné typy kvízomatov javia jednoznačné znaky hazardných hier. Aj preto je na ich prevádzkovanie potrebná licencia, ktorú však úrad neudelil ani nevydal. Ide tak o ďalší typ nelegálneho hracieho zariadenia, ktoré sa objavilo na slovenskom trhu.

 

„Vnímame, že nelegálny hazard si hľadá svoje nové možnosti. Našou úlohou je ale nepoľaviť a zabrániť prevádzkovaniu nelicencovaných hazardných hier v akejkoľvek podobe,“ hovorí Peter Andrišin, generálny riaditeľ úradu.

Podnik v minulosti fungoval ako oficiálna herňa, po skončení platnosti licencie začal prevádzkovať tzv. kvízomaty. Úrad herňu sledoval aj v súvislosti s tým, že ide o majiteľa, ktorý prevádzkuje nelegálny hazard aj v iných mestách a voči ktorému už úrad viackrát zakročil. Naposledy v meste Galanta.

„Akcia v Šali je ukážkou toho, že niektorých prevádzkovateľov neodradí ani skutočnosť, že im z herní v iných mestách odstránime nelicencované prístroje. Nelegálny hazard prevádzkujú ďalej, bez obavy, že im úrad o pár týždňov prístroje zabaví aj v ďalších prevádzkach,“ dopĺňa Andrišin.

Včerajšia akcia, na ktorej úrad spolupracoval s Finančnou správou SR, odhalila pomerne vysoký počet nelegálnych zariadení v jednej prevádzke. V minulosti sa obdobný počet kvízomatov podarilo zachytiť pri akciách v Ružomberku a vo Vrábľoch.
 

Vytvorené : 02.12.2020
Naposledy upravené : 02.12.2020