null K mestám bez kvízomatov pribudne Nitra

Tlačová správa

Bratislava, 8.12.2020 – Na zoznam miest vyčistených od nelegálneho hazardu po dnešnom dni pribudne Nitra. Úrad pre reguláciu hazardných hier v tejto chvíli zasahuje v jednej z miestnych prevádzok. V podniku pečatí a zaisťuje 4 ks nelegálnych kvízomatov, medzi nimi aj ďalší pozmenený typ stroja pod názvom Futura.

 

Ide o prevádzku, za ktorou stojí majiteľ viacerých nelegálnych herní vo Vrábloch, v Šali a Galante. Práve tu úrad vykonal už niekoľko razií, dokopy zaistil alebo zapečatil majiteľovi 65 ks technických zariadení, na ktorých boli prevádzkované hazardné hry bez licencie.

 

 

„Majiteľ herní sa nepoučil z našich predošlých akcií a nelegálny hazard prevádzkoval naďalej. Svojim zákazníkom ponúkal hru na zariadeniach Futura Deluxe a najnovšie aj Futura,“ hovorí Peter Andrišin, generálny riaditeľ úradu. Dopĺňa, že Futura je ďalšie relatívne nové zariadenie, resp. zariadenie s pozmeneným softvérom, ktoré sa na trhu objavilo za posledný čas.

 

Úrad sa boju proti nelegálnemu hazardu v Nitre venuje od decembra minulého roka. Okrem spomínanej prevádzky zaistil kvízomaty aj v ďalších troch podnikoch. Celkovo sa na území mesta podarilo zapečatiť alebo zaistiť 23 ks takýchto nelegálnych technických zariadení.

 

„Mesto Nitra je jedným z miest, ktoré aktívne bojuje proti zákazu prevádzkovania hazardných hier. Plošný zákaz však môže znamenať rozmach čiernych herní a nových typov kvízomatov,“ upozorňuje Andrišin a dodáva, že hazardné hry tak nebudú pod kontrolou štátu a miestnej samosprávy a boj voči nelegálnym prevádzkovateľom tak bude oveľa ťažší.

Akcia v Nitre je tretím zásahom úradu za posledné tri týždne. Prebieha v spolupráci s Finančnou správou SR, Políciou SR a mestom Nitra.  

 

Vytvorené : 08.12.2020
Naposledy upravené : 08.12.2020