null Ďalšia akcia úradu: Z nelegálnej herne v Galante odstránených niekoľko kvízomatov

Tlačová správa

Bratislava, 20.11.2020 – Úrad pre reguláciu hazardných hier opäť zasahoval v boji proti tzv. kvízomatom. Akcia prebehla v jednej z herní v Galante, v ktorej sa v čase zásahu nachádzalo 7 ks nelegálnych zariadení.

Úrad herňu monitoroval dlhodobo a vykonal v nej niekoľko dozorov. Pred pár mesiacmi zapečatil jej vstupné dvere, keďže sa zistilo, že v nej boli protizákonne prevádzkované kvízomaty. K akcii prispeli aj podnety mesta Galanta a jej občanov, ktorí upozorňovali, že v herni sú neustále prevádzkované hazardné hry. V meste je navyše prijaté VZN, ktoré zakazuje prevádzku hazardných hier na území mesta.

„Herňa v Galante je ďalšou ukážkou nášho, verím, že úspešného, boja proti nelegálnemu hazardu. Ten tu nemá miesto. Aj preto opätovne vyzývame prevádzkovateľov hazardných hier a osoby, ktoré sa na ich prevádzkovaní podieľajú, aby s tým prestali. Už dnes vedieme desiatky správnych konaní voči právnickým aj fyzickým osobám, ktoré prevádzkovali tzv. kvízomaty v rozpore so zákonom,“ uvádza Peter Andrišin, generálny riaditeľ úradu.

Úrad pri tejto akcii prvýkrát využil novelizovaný zákon o hazardných hrách. Ten umožňuje zaistenie a odobratie aj takých zariadení, ktoré sú z dôvodu znemožnenia ich zaistenia úradom pevne pripevnené k stene alebo podlahe.

„Naše dozory niekoľkokrát odhalili, že úradná pečať bola z týchto zariadeniach odstránená a kvízomaty fungovali ďalej. Novelizovaný zákon nám v tomto rozviazal ruky a umožnil zaistenie aj tých zariadení, pri ktorých to predtým nebolo možné,“ dodáva Andrišin.

V rámci akcie v Galante úrad preveroval aj ďalšiu herňu, v ktorej mali byť rovnako prevádzkované nelegálne kvízomaty. Tu sa však informácia nepotvrdila. Dozorná akcia úradu prebehla v spolupráci s Finančnou správou a Mestskou políciou Galanta. 

 

 

Vytvorené : 20.11.2020
Naposledy upravené : 20.11.2020