null Zásah úradu na západnom Slovensku, kvízomaty vymizli z ďalších miest

Tlačová správa

Bratislava, 10.12.2020 – Úrad pre reguláciu hazardných hier včera (9.12.2020) vykonal raziu vo viacerých nelegálnych herniach na západnom Slovensku. Z Bratislavy, Trnavy a Malých Levár na Záhorí odstránil ďalších 11 ks tzv. kvízomatov. Ide v poradí už o štvrtú akciu úradu za posledné tri týždne.

 

Akcia bola zameraná na prevádzky s menším počtom zariadení, najviac (5 ks) ich bolo zaistených v jednom z trnavských podnikov. Išlo o majiteľa podnikov, v ktorých úrad pečatil a zaisťoval kvízomaty za posledné obdobie viackrát, naposledy pred dvoma dňami v Nitre.

 

„Tento majiteľ prevádzkoval nelegálne herne vo viacerých mestách na západnom a strednom Slovensku. Podnik v Trnave nám ostal z jeho siete ako posledný, kde sa prevádzkovali nelegálne hazardné hry a kde sme preto museli zakročiť,“ hovorí Peter Andrišin, generálny riaditeľ úradu.

 

 

V rámci včerajšej akcie boli nelegálne stroje odstránené z dvoch podnikov v Bratislave, dvoch v Trnave a jednom v Malých Levároch. Všetky podniky boli bývalými herňami a po skončení platných licencií v nich začali majitelia prevádzkovať hazardné hry na tzv. kvízomatoch.

 

„Išlo o veľmi podobný scenár ako pri iných raziách. Herne sme sledovali dlhodobo, dozory sme tu vykonali viackrát, stroje zapečatili, avšak ani úradná pečať nezabránila tomu, že sa tu hráči dostali k nelegálnym hazardným hrám veľmi ľahko,“ dodáva Andrišin a vysvetľuje, že zariadenia boli buď protizákonne odpečatené alebo nanovo dovezené.

 

V rámci včerajšieho zásahu sa na západnom Slovensku podarilo odstrániť technické zariadenia s rôznymi typmi herného softvéru. Akcia prebehla za účasti príslušníkov policajného zboru.

 

Vytvorené : 10.12.2020
Naposledy upravené : 10.12.2020