Úrad aktuálne zasahuje v Lučenci, akcia má očistiť banskobystrický región od kvízomatov

Tlačová správa

Bratislava, 4.12.2020 – Úrad pre reguláciu hazardných hier práve zasahuje v Lučenci. V priestoroch nelegálnej herne odstraňuje zariadenia, na ktorých sa prevádzkovali hazardné hry bez licencie. Spolu ide o 9 ks tzv. kvízomatov, po odstránení ktorých by však už mal byť banskobystrický región bez nelegálneho hazardu.

Úrad v herni vykonal tento rok niekoľko dozorov, pri ktorých zapečatil alebo zaistil až 20 ks tzv. kvízomatov. V októbri herňu opäť kontroloval, pričom sa zistilo, že do prevádzky bolo navezených ďalších 9 ks technických zariadení, ktoré tentokrát prevádzkovateľ pripevnil k zemi pevnou prekážkou, aby tak zabránil vyvezeniu zapečatených strojov z herne.

 

„Od novembra máme v platnosti novelu zákona o hazardných hrách, ktorá nám v tomto smere posilnila právomoci. Ak sú tieto zariadenia pevne pripevnené k stene alebo k zemi, úrad má právo takúto prekážku prekonať,“ vysvetľuje generálny riaditeľ úradu Peter Andrišin.

Akcia v Lučenci navyše ukázala, že októbrové pečatenie strojov v herni nezabránilo prevádzkovaniu nelegálnych hazardných hier. Úradná pečať bola z kvízomatov odstránená a stroje fungovali ďalej. Tým došlo k mareniu výkonu štátneho dozoru, za čo hrozí dotknutým subjektom pokuta až do výšky 15 000 EUR.

„Zásah v Lučenci je opäť ukážkou úspešného boja úradu proti nelegálnym kvízomatom. Teší nás to najmä preto, že región Banskej Bystrice by už mal byť od tohto typu nelegálneho hazardu vyčistený,“ dopĺňa Andrišin s tým, že pri akcii boli odstránené kvízomaty z poslednej prevádzky, ktorú v tejto súvislosti úrad monitoroval.

Akcia úradu prebieha v spolupráci s Políciou SR.
 

Vytvorené : 04.12.2020
Upravené : 04.12.2020